spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Chcete prodloužit životnost své střechy

Kvalitní střecha je jedním z klíčových předpokladů pro dobré bydlení. Neustálé opravy střechy, která zatéká či plesniví vás mohou stát nervy i spoustu peněz. Je to opravdu drahá záležitost, a proto byste si na ní měli dát záležet. Pokud totiž budete šetřit například na materiálech, může se vám to později pořádně vymstít. Technický manažer Pavel Kaderka radí, jak na to.

 1. Využijte služeb profesionálů
  Pokud se pouštíte do novostavby využijte určitě služby zkušeného profesionálního projektanta, který vaši střechu navrhne s ohledem na klimatické podmínky, potřebu sklonu střechy, povahu stavby a pod. Neváhejte však požádat o pomoc odborníka i v případě rekonstrukce! V tomto případě zřejmě platí, že dobrá rada je k nezaplacení. Šetřit byste však neměli ani na pokrývači. Využijte profesionála, který má zkušenosti, nežádejte však od něj architektonické rady. Měli byste si také ověřit, že používá opravdu kvalitní výrobky v potřebném množství. Snižuje-li počet předepsaných prvků ve snaze ušetřit, může tím ohrozit životnost vaší střechy.
 2. Používejte kvalitní materiály
  Pokud chcete, aby vám střecha opravdu dlouho sloužila a aby s ní neměly problém ani další generace, dbejte na používání kvalitních materiálů. Neznamená to jen vyjmout dobrou krytinu. Záležet byste si měli dát také na kvalitní hydroizolační fólii a všech ostatních materiálech využívaných při stavbě či rekonstrukci střechy. Hydroizolační fólie sehrává jednu z klíčových úloh pro životnost střechy a zachování teploizolačních vlastností. Za její návrh je zodpovědný projektant.
 3. Myslete na odvětrání
  Vlhkost je nežádoucím elementem i ve vaší střeše. Může totiž způsobit plesnivení izolace, rozmach nežádoucích hub a pod. Při konstrukci je proto třeba myslet na odvětrání, jehož úkolem je odvést vnější i vnitřní vlhkost, která se dostala do krytiny. Kromě toho vyrovnává teplotní rozdíly v konstrukci nebo odvádí nahromaděné teplo. V případě odvětrání je důležitá jeho správná realizace. Vzduchová mezera se vytváří mezi okapem a hřebenem pomocí kontralatě. Zde platí, že čím je vzduchová mezera větší, tím se plášť rychleji vysuší. U různých typů krytiny bývá i různý typ odvětrání.
 4. Každý krytina má pravidla
  Výběr tašky byste si měli opravdu dobře promyslet. Každá krytina má svá pravidla pro návrh a realizaci dobře odvětrané střechy, která jsou stanovena v technických normách. Těmito normami a pravidly se při své práci řídí i architekti a pokrývači. Systémy odvětrání jsou u různých typů krytin rozdílné, proto je třeba dbát na specifika jednotlivých druhů tašek.
 5. Pozor na záruky
  Chcete-li mít záruku na střešní krytinu, kterou vám výrobce poskytl, dbejte na správné dodržování potřebných odvětrávacích tašek. Pokud nedodržíte podmínky záručního a technického listu, ztratíte nárok na záruku.
spot_imgspot_img