Domů Interiér Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

0

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda, ať už jsme v rodině přivítali nově štěně nebo dali domov staršímu psu z útulku. Jak pro něj vybrat ten nejlepší pelíšek?

Na prvním místě by při výběru pelechu pro psy mělo být především pohodlí, aby si v něm náš pes kvalitně odpočinul a mohl nasbírat síly na nový den. Stejně jako my lidé se chceme dobře vyspat a poskytnout svému tělu dostatek odpočinku k regeneraci, pes má naprosto stejné potřeby. Zajímat by nás měla proto primárně kvalita, aby byl pelech měkký a zároveň nedocházelo k jeho proležení. To bývá častým neduhem levnějších pelechů, kdy už po několika měsících je na tom náš pes stejně, jako kdybychom mu na podlahu položili jen deku. Pes si v takovém pelechu samozřejmě ustele a přijde nám, že je třeba i spokojený, rozhodně ale trpí jeho páteř i klouby a zaděláváme mu na problémy s pohybovým aparátem v budoucnu. Opatrní musíme být také u velkých a těžkých plemen.

Nejlepší volbou jsou proto ortopedické pelechy pro psy, které při odpočinku poskytují optimální podporu pro páteř, klouby i svaly díky výplni z viskózní paměťové pěny. Na výběr je mnoho různých variant barev a rozměr, abychom mohli zvolit ten správný právě pro našeho psa a zároveň třeba i sladit jeho pelech s designem našeho interiéru. Ortopedické matrace pro psy mají jednoduchý tvar obdélníku a hodí se tak i pro velké psy, kteří rádi spí s nataženými tlapami.

Dalším kritériem, které bychom při pořizování pelechu měli mít na zřeteli, je jeho praktické používání a možnost udržet ho v čistotě. K tomu pomáhá snímatelný a pratelný potah, který z pelechu snadno sundáme a vyčistíme, nebo dáme přímo do pračky. To nám usnadní celkovou údržbu a udržení pelíšku v čistotě, což velmi oceníme nejen u štěňat, ale i u starších či nemocných psů.

BEZ KOMENTÁŘE

Exit mobile version