spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Máte malou kuchyni? Poradíme vám jak v ní vařit s radostí

Ne každý se může pyšnit velkou a prostornou kuchyní, ve které je vaření radostí. Místem, kde můžeme mít vše potřebné i nepotřebné náčiní pro přípravu jídel i dostatek prostoru pro pohyb či posezení. Ani malá kuchyně však nemusí být překážkou, aby vaření bylo zábavou. Přesvědčí vás o tom těchto pár jednoduchých tipů od Terri Lee, která se zabývá emocionálním spojením lidí s jídlem.

I u nás je poměrně běžné, že kuchyně se stává centrem dění v domácnosti. Setkáváme se zde s rodinou, vaříme i jíme společně, popíjíme kávu a klepeme. To vše a ještě mnohem víc je spojeno s jedinou místností v bytě či domě. Co však, když je kuchyně tak malá, že čas strávený v ní se stává spíše utrpením než radostí? Neutíkejte jíst venku, osvojte si raději pár jednoduchých tipů, aby vaření v minikuchyni bylo zábavnější.

 1. Mějte podstatné náčiní
  Podívejte se do své kuchyně a popřemýšlejte, které náčiní jste již dlouho (a možná i nikdy) nepoužili. Pokud se tam povaluje příliš zbytečností, zbavte se jich. Terri Lee radí, abyste si méně potřebné náčiní nejprve odložili někam dále od kuchyně. Pokud po čase zjistíte, že jej nepoužíváte, nepotřebujete jej. Možná také zjistíte, že některé nástroje dokážete nahradit jinými, které mají všestrannější využití.
 2. Zjednodušte své menu
  V malé kuchyni se vám bude vařit lépe, zjednodušíte-li svá jídla. Příliš komplikované recepty s příliš mnoha surovinami mohou vaření spíše znepříjemnit. Důležité je také nakupovat jen tolik surovin, kolik potřebujete. Pokud si osvojíte recepty, které lze vařit v jednom hrnci, vaření bude ještě snazší.
 3. Chystejte si do budoucna
  Při každodenním vaření často používáme tytéž suroviny a postupy dennodenně. Vaření si proto můžete usnadnit tím, že některé suroviny si připravíte dopředu. Pokud například jeden den používáte krájenou cibuli, je ideální nachystat si jí více a uskladnit ji v uzavíratelném sáčku, kde vydrží do dalšího dne. Ušetříte tím čas i energii.
 4. Myjte během vaření
  Někteří z nás si rádi odkládají mytí špinavého nádobí na později. Pokud však máte malou kuchyni, myjte jej raději hned, jak je to možné. Někdy je to přímo nezbytnost, protože potřebujete jedno nářadí i vícekrát. Navíc se vám v kuchyni nebude hromadit špinavé nádobí, které tam zbytečně zavadí.
spot_imgspot_img