spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Máte starý dřevěný nábytek? Přemalujte ho!

Máte i vy doma kus staršího dřevěného nábytku, který už nevypadá zrovna nejlépe? Nevyhazujte ho! Není přece nutné hned utrácet peníze na nový, můžete si ten starý přemalovat a dát mu nový šat. Přinášíme vám pár tipů, jak to udělat.

Pokud jste se rozhodli, že svůj starší dřevěný nábytek přemalujete nabízíme vám snadný postup, jak to udělat.

  1. V první řadě je třeba připravit si prostor, ve kterém budete opravu provádět. Ideální je dobře větratelná místnost. Nezapomeňte si připravit ochranný obal, například hadry, novinový nebo jiný papír, karton či igelit, na který nábytek postavíte. Dbejte také na vlastní ochranu, ideální je používat rukavice i roušku.
  2. Pokud je to možné odstraňte z nábytku veškeré příslušenství, jako například kliky. Odstraněním těchto komponentů zabráníte jejich případnému poškození při malování a zajistíte, aby byl dokonale natřen celý kus nábytku. Je to také ideální pokud se rozhodnete použít jiný typ klik.
  3. Očistěte nábytek, abyste jej zbavili všech nečistot. V případě, že byl v minulosti natírán různými mastnými leštidly, zřejmě vám jen voda se saponátem nepomůže. V takových případech můžete použít technický benzín.
  4. Zkontrolujte a opravte poškození. Jelikož se jedná o starý nábytek je pravděpodobné, že jsou na něm škrábance, poškozené dýhy a lak. Tato místa, v závislosti na rozsahu poškození, můžeme vybrousit, resp. „vyšmirgovat“ pomocí brusného papíru, aby na nábytku nebyly nerovnosti. Druhá možnost, zejména při hlubších poškozeních, je vyplnit je tmelem a následně vybrousit.
  5. Pokud je nábytek lakovaný nebo barvený odstraňte nátěr prostřednictvím brusného papíru nebo brusky. Dbejte, aby nátěr byl odstraněn opravdu dokonale, aby vám pak nezpůsoboval problémy při vašem malování. Na drsnější povrch totiž váš nátěr lépe přilne.
  6. Po broušení nábytek ještě důkladně očistěte od prachu. Můžete použít také jemný čistící prostředek. Nábytek nechte důkladně vyschnout.
  7. Můžete přistoupit k samotnému malování. Štětcem nebo válečkem naneste první, rovnoměrnou vrstvu nátěru. U rohů doporučujeme použít malý štětec, se kterým se lépe manipuluje a dostane se i do méně dostupných míst. Válečkem zase můžete natírat větší plochy.
  8. Dále již závisí na vaší fantazii a speciálních požadavcích. V závislosti na barevném odstínu můžete nanést další nátěr, můžete přidat kresby a vzory. Na závěr je ideální nábytek ještě přelakovat, abyste jej chránili před vnějšími vlivy.
spot_imgspot_img