spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Pravý život na venkově? Poradíme jak naplánovat příbytek pro zvířata

V dnešní době se stále více lidí uchyluje k životu na venkově. Příroda, klidné a čisté prostředí a navíc možnost vypěstovat vlastní zeleninu či chovat zvířata. To vše jsou lákadla současného venkova. K opravdovému venkovskému domu však nemůže chybět ani zemědělská budova. Nabízíme vám několik jednoduchých rad, jak postupovat při plánování takové stavby.

  1. Myslete dopředu
    V první řadě si musíte dobře promyslet, co potřebujete a jak chcete zemědělskou budovu používat. Příbytek pro dospělá zvířata má jiné požadavky než budova, kde se budou rodit či vyrůstat mláďata. Důležité je stanovit si své záměry do budoucna v předstihu, abyste se pak vyhnuli dalším potřebných úpravám při případném rozšiřování chovu.
  2. Pozor na terén
    Jako u každé stavby, i zde musíte popřemýšlet o tom, jak budova zapadne do prostředí. Pokud stavíte novou budovu dobře zvažte její umístění. Jelikož se jedná o zemědělskou stavbu důležité je zohlednit přístup k polím, vzdálenost od silnice, typ půdy, terén, dostupnost vody a podobně.
  3. Dbejte na kvalitní materiály
    Také zemědělská budova vyžaduje kvalitní materiály. Chcete-li zajistit její dlouhou životnost, měli byste dbát zejména na výběr dobré střešní krytiny. Na krytinu takové stavby se kladou speciální požadavky. Důležité je správné odvětrání. V těchto budovách totiž vznikají čpavkové výpary, které je třeba odvést. Abyste zajistili opravdu dlouhou životnost střechy, měli byste použít krytinu vhodnou pro chemicky agresivní prostředí.
  4. Důležitá je zvuková izolace
    Dobré zvukově-izolační vlastnosti by měla mít každá zemědělská budova. Pokud je zajistíte, tak na jedné straně zabráníte šíření zvuků z budovy a na straně druhé také ochráníte zvířata před hlukem z venku. Izolovat by měly nejen stěny, ale také střešní konstrukce, která chrání i před zvuky náporového deště.
  5. Myslete ekologicky
    Pokud vám záleží na životním prostředí a máte na začátek i dostatek finančních prostředků, pouvažujte na instalaci slunečních kolektorů. Je to sice větší investice, ale po čase se vám vrátí.
  6. Vyřiďte si povolení
    I stavba zemědělské budovy potřebuje stavební povolení. Nezapomeňte proto navštívit stavební úřad a vybavit všechny potřebné náležitosti.
  7. Dbejte také na design
    Jelikož se jedná o zemědělskou budovu, ideální je volit na zeď a střechy zemité barvy, které do přírody prostě patří.
spot_imgspot_img