spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Skutečné domy lze vyrobit ve 3D tiskárně. Je to rychlé a levné

Dnes už lze vytisknout snad všechno, dokonce i dům. Číňané si již první domy takovýmto způsobem postavili. Je to nejen rychlý, ale také levný a ekologický způsob jak získat nové bydlení.

S tlačením domů zahájila v Číně společnost WinSun. Použili obrovskou tiskárnu, díky které dokázali během jednoho dne vytisknout až 10 domů. Tyto samostatné jednopodlažní domy umístili do průmyslového parku v Šanghaji, píše agentura Sinchua.

Při tisku byly využity inteligentní 3D tiskárny o rozměrech 10 x 6,6m. Využívají automatizované spreje, které stříkají stavební materiál a vytvářejí zdi domu. Ty jsou vytvořeny z materiálu, který je směsí cementu a stavebního odpadu.

Díky tomu, že použili nepotřebný materiál došlo k recyklaci, takže můžeme mluvit io ekologické stavbě. Navíc dokáže materiál rychle schnout a také tisk je poměrně rychlý, takže se tím šetří navíc i čas.

„Na získání přírodního kamene potřebujeme zaměstnat horníky, vykopat bloky kamene a řezat je na kusy. To těžko poškozuje životní prostředí,“ říká majitel společnosti WinSun a vynálezce tiskáren Ma Yihe. Věří, že tiskárny ušetří stavební dělníky před prací ve škodlivém prašném prostředí.

„S 3D tiskem však recyklujeme odpad na použitelný materiál. A můžeme tisknout budovy s jakýmkoli digitálním designem, jaký nám naši zákazníci přinesou,“ dodává.

Levný materiál a méně pracovníků, to znamená také značnou finanční úsporu. „Je to rychlé a levné,“ vyzdvihuje 3D tlačení domů Ma. V současnosti probíhá testování a zkoumání konstrukce a materiálů těchto domů. Mě však věří, že vše dobře dopadne a v budoucnu budou pomocí 3D tiskáren postaveny i mrakodrapy.

spot_imgspot_img