spot_img

ذات صلة

جمع

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Žaluzie zkrotí slunce. Vyberte si ty správné

Žaluzie patří mezi nejpopulárnější stínící techniku, díky své schopnosti...

Úžasný pohádkový domeček. Muž ho postavil za 6 500 €

Kdo by netoužil po levném, ale krásném a útulném...

Studenti budou bydlet v přepravních kontejnerech

Využívání velkých námořních kontejnerů ve stavebnictví sice není zcela nový nápad, ale v posledních letech rozhodně nabírá stále více na popularitě. Důkazem toho je i nejnovější projekt amerických architektů, kteří pro studenty ve Washingtonu staví z kontejnerů internátní apartmány. Pro stavitele je to jednoduchá, rychlá a levná cesta, jak něco vytvořit.

Rychlé, levné, jednoduché
Během letošního léta se ve Washingtonu nedaleko Katolické univerzity rozjela výstavba nové ubytovny pro studenty z velkých námořních přepravních kontejnerů. Stavitelé použijí celkem 18 ocelových kontejnerů, které spojí a pro studenty budou k dispozici už nejbližší podzim. Jelikož využijí kontejnery, které již byly vyřazeny z provozu, stavba je poměrně levná a také ekologická.

Navíc ušetří i spoustu času. Se stavbou totiž začali v červenci 2014 a studenti se budou moci nastěhovat už v září letošního roku. Architektem projektu je Travis Price, který věří, že výhod kontejnerů lze využít na různých místech, v různých velikostech a různých cenových relacích, informovala agentura Reuters, píše Irish Time.

Myšlenka vznikla před desítkami let
Travis Price upozornil, že tato myšlenka není žádná převratná novinka. Vznikla přibližně v roce 1960, ale zvyšující se počet kontejnerů ve skladech přístavních míst je činí použitelnými iv jiných oblastech.

„Máme 700 000 prázdných námořních kontejnerů v Americe a nápad učinit z nich krásné, elegantní budovy. Pamatujte si, že lidé ve velkých městech po celém světě milují skloocelové budovy,“ říká Price s tím, že tito lidé budou ochotni zaplatit za ně celé bohatství.

spot_imgspot_img