spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Studenti budou bydlet v přepravních kontejnerech

Využívání velkých námořních kontejnerů ve stavebnictví sice není zcela nový nápad, ale v posledních letech rozhodně nabírá stále více na popularitě. Důkazem toho je i nejnovější projekt amerických architektů, kteří pro studenty ve Washingtonu staví z kontejnerů internátní apartmány. Pro stavitele je to jednoduchá, rychlá a levná cesta, jak něco vytvořit.

Rychlé, levné, jednoduché
Během letošního léta se ve Washingtonu nedaleko Katolické univerzity rozjela výstavba nové ubytovny pro studenty z velkých námořních přepravních kontejnerů. Stavitelé použijí celkem 18 ocelových kontejnerů, které spojí a pro studenty budou k dispozici už nejbližší podzim. Jelikož využijí kontejnery, které již byly vyřazeny z provozu, stavba je poměrně levná a také ekologická.

Navíc ušetří i spoustu času. Se stavbou totiž začali v červenci 2014 a studenti se budou moci nastěhovat už v září letošního roku. Architektem projektu je Travis Price, který věří, že výhod kontejnerů lze využít na různých místech, v různých velikostech a různých cenových relacích, informovala agentura Reuters, píše Irish Time.

Myšlenka vznikla před desítkami let
Travis Price upozornil, že tato myšlenka není žádná převratná novinka. Vznikla přibližně v roce 1960, ale zvyšující se počet kontejnerů ve skladech přístavních míst je činí použitelnými iv jiných oblastech.

„Máme 700 000 prázdných námořních kontejnerů v Americe a nápad učinit z nich krásné, elegantní budovy. Pamatujte si, že lidé ve velkých městech po celém světě milují skloocelové budovy,“ říká Price s tím, že tito lidé budou ochotni zaplatit za ně celé bohatství.

spot_imgspot_img