spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Umělec vytvořil pokoj, který vás vrátí do dětských dob

Pamatujete si ještě na časy, kdy jste jako děti vyškrabávali obrázky do papíru překrytého černým tuším? A podobnou techniku ​​lze vyzkoušet i doma na zdi. Přesvědčí vás o tom umělecká instalace v izraelském muzeu.

Autorem tohoto výtvoru, který se nachází v Design Museum Holon, je izraelský umělec Itay Ohaly. Vytvořil pokoj, který je překryt černou barvou na barevném podkladu a lze do něj vyškrabávat originální obrazce.

Návštěvníci vešli do první místnosti muzea a dostali prostor, aby vyrobili svůj vlastní pokoj, s vlastními vyškrábanými obrazy. Mohly se v ní realizovat děti i dospělí. „Je to tvůrčí proces, který navádí pocit překvapení, objevování a magie se stejnými prvky, jaké charakterizují naše zkušenosti z dětských výtvorů,“ říká Ohaly.

Umělec vytvořil pokoj, který vás vrátí do dětských dob
Druhá instalace byla kompletně dílem Ohalyho. Pomocí CNC frézy vyškrábal do stěn rozličné obrazce, které zpestřily původně tmavé stěny. V tomto díle se snažil návštěvníkům ukázat, co vše lze vytvořit pomocí této techniky a jak lze i dětské způsoby tvorby povýšit na profesionální úroveň.

Umělec vytvořil pokoj, který vás vrátí do dětských dob
V obou místnostech bylo možno vyzdobit stěny, podlahu, stůl i židli. Na všech těchto věcech se nacházela vrstva jasných barev překrytá olejem a na vrchu vrstva černé barvy. Olej byl použit právě kvůli tomu, aby vrchní vrstvu bylo možno jednoduše seškrábat.

Umělec vytvořil pokoj, který vás vrátí do dětských dob
Projekt dostal název Barevné vzpomínky (Colored Memories). \“Vrátil jsem se v době do období mateřské školy a dětských vzpomínek,\“ uvedl na margo projektu Ohaly. \“Snažil jsem se vzpomenout si na své první kresby a výtvory, na první materiál, který jsem použil a techniky, které jsem se naučil,\“ dodal.

Umělec vytvořil pokoj, který vás vrátí do dětských dob
I když v tomto případě šlo o umělecké dílo, není vyloučeno, aby se šikovní kutilové inspirovali a vytvořili něco podobného iu sebe doma. Rozhodně by to byla zábava pro malé i velké a měli byste opravdu originální dílo u sebe doma.

spot_imgspot_img