spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Úžasný pohádkový domeček. Muž ho postavil za 6 500 €

Kdo by netoužil po levném, ale krásném a útulném letním domku? Americkému cestovateli Steveovi Areenovi se jeho sen splnil a v Thajsku si vystavěl domeček svých snů. Toto originální sídlo přitom vybudoval během 6 týdnů a stálo ho jen 6 500 €.

Jeho přítel Hajjar Džibrán s manželkou mu ještě v roce 2011 nabídli, aby si svůj domeček vybudoval na jejich organické mangové farmě. Neváhal a okamžitě se pustil do výstavby kupolovitého domku.

Pod Hajjarovým vedením, s jejich společnými designérskými nápady a zednickými dovednostmi Hajjarova zetě Taa vystavěli skvostný domek za krátkých 6 týdnů.

Stavba má rozlohu 46 čtverečních metrů a její součástí je obývací pokoj, ložnice, kuchyň, koupelna i toaleta. Samozřejmostí jsou energie, jako voda či elektřina. Na střeše má malou oddechovou „terasu“.

Náklady na základní konstrukci byly kolem 4 300 eur, další zařízení, jako dveře, rybník, altán, kamenářské a terénní úpravy a mnoho dalších ho vyšly na celkem asi 2 200 eur. Upozorňuje však, že to jsou náklady na výstavbu v Thajsku.

Domeček je postaven z nepálené cihly a cementu a jsou v něm využity různé přírodní materiály. Interiér i exteriér zdobí místní rostliny a květiny.

Nyní se však Steve zabývá otázkou, jak tento stylový domek více izolovat, aby byl návrh použitelný i v chladnějších klimatických podmínkách. Chce tento nápad totiž přenést do rodného Oregonu.

spot_imgspot_img