Domů Zahrada Úžasný pohádkový domeček. Muž ho postavil za 6 500 €

Úžasný pohádkový domeček. Muž ho postavil za 6 500 €

0

Kdo by netoužil po levném, ale krásném a útulném letním domku? Americkému cestovateli Steveovi Areenovi se jeho sen splnil a v Thajsku si vystavěl domeček svých snů. Toto originální sídlo přitom vybudoval během 6 týdnů a stálo ho jen 6 500 €.

Jeho přítel Hajjar Džibrán s manželkou mu ještě v roce 2011 nabídli, aby si svůj domeček vybudoval na jejich organické mangové farmě. Neváhal a okamžitě se pustil do výstavby kupolovitého domku.

Pod Hajjarovým vedením, s jejich společnými designérskými nápady a zednickými dovednostmi Hajjarova zetě Taa vystavěli skvostný domek za krátkých 6 týdnů.

Stavba má rozlohu 46 čtverečních metrů a její součástí je obývací pokoj, ložnice, kuchyň, koupelna i toaleta. Samozřejmostí jsou energie, jako voda či elektřina. Na střeše má malou oddechovou „terasu“.

Náklady na základní konstrukci byly kolem 4 300 eur, další zařízení, jako dveře, rybník, altán, kamenářské a terénní úpravy a mnoho dalších ho vyšly na celkem asi 2 200 eur. Upozorňuje však, že to jsou náklady na výstavbu v Thajsku.

Domeček je postaven z nepálené cihly a cementu a jsou v něm využity různé přírodní materiály. Interiér i exteriér zdobí místní rostliny a květiny.

Nyní se však Steve zabývá otázkou, jak tento stylový domek více izolovat, aby byl návrh použitelný i v chladnějších klimatických podmínkách. Chce tento nápad totiž přenést do rodného Oregonu.

Exit mobile version