spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Žaluzie zkrotí slunce. Vyberte si ty správné

Žaluzie patří mezi nejpopulárnější stínící techniku, díky své schopnosti odrazit nebo ztlumit sluneční záření, jednoduchému ovládání a malým nárokům na údržbu. Na dnešním trhu je řada firem, které nabízejí široký výběr žaluzií do interiérů nebo exteriérů. Zorientujte se v problematice a vyberte si ty správné žaluzie pro sebe.

Žaluzie patří mezi nejpopulárnější stínící techniku, díky své schopnosti odrazit nebo ztlumit sluneční záření, jednoduchému ovládání a malým nárokům na údržbu. Na dnešním trhu je řada firem, které nabízejí široký výběr žaluzií do interiérů nebo exteriérů. Zorientujte se v problematice a vyberte si ty správné žaluzie pro sebe.

Exteriérové ​​žaluzie
Zadržte sluneční paprsky ještě předtím, než dopadnou na sklo okna a užívejte si chladnější chvíle doma během letních veder. Většina modelů vnějších horizontálních žaluzií je vyrobena z hliníku, plastu nebo oceli se speciální povrchovou úpravou, díky které umí odolat atmosférickým vlivům a UV záření. Ovládají se buď manuálně, pomocí páček či nekonečného lanka, případně elektromotorem. Tento druh žaluzií vám nabídne plynulou regulaci slunečního světla, ochranu okna před nepříznivými povětrnostními podmínkami, ale také estetický doplněk do exteriéru vašeho domu.

Interiérové ​​horizontální žaluzie
Jde o nejpopulárnější typ žaluzií, který sice nezabrání dopadu slunečních paprsků na okenní tabuli, ale stále dokáže odrazit dostatek světla zpět do exteriéru a také zastínit místnost podle aktuální potřeby. Tento typ žaluzií se kdysi montoval mezi dvě okenní tabule, což již dnes není možné kvůli speciálním plynům v tomto prostoru zvyšujícím termoizolační vlastnosti okna. Proto se interiérové ​​žaluzie montují přímo na křídlo okna. Většinou jsou vyrobeny z hliníku a jejich náročnost na údržbu je nižší než u exteriérových žaluzií. Lze je zakoupit v různých barevných provedeních, ale také v imitaci dřeva.

Interiérové ​​vertikální žaluzie
Velké oblibě se těší také vertikální žaluzie, díky své eleganci a schopnosti pokrýt větší plochy a různé tvary v interiérech (oblouk, A-typ). Široké spektrum barev, látek a vzorů najde své uplatnění v každém interiéru. Vzhledem k nenáročné údržbě a čistému vzhledu se hodí především do různých kanceláří, ordinací a reprezentačních prostor. Mohou se dobře uplatnit i jako náhrada stěny při dělení místností na více částí.

Dřevěné žaluzie
Eleganci přírodního materiálu vám poskytnou dřevěné žaluzie. Vyrábějí se pouze do interiérů a není vhodné je instalovat do místností s příliš vysokou vlhkostí vzduchu, jako například do kuchyně nebo koupelny, jelikož použitý materiál je náchylnější k tvorbě plísní.

Volba je na vás
Při výběru žaluzií byste měli brát ohled i na typ oken – k plastovým oknům se více hodí hliníkové nebo plastové žaluzie, k dřevěným profilům zase dřevěné, které nemohou být dlouhodobě vystaveny vlhkosti. Dobře si zvažte, zda sáhnete po vnějších nebo vnitřních žaluzií, oba typy mají své výhody i nevýhody. Venkovní žaluzie jsou efektivnější díky svému umístění – zachycují sluneční paprsky ještě před dopadem na sklo okna. Pozor je však třeba dát na levnější typy, které mohou mít problém se silnějším větrem. Vnitřní žaluzie jsou zase méně náročné na instalaci a použité materiály, což se odrazí na jejich nižší ceně. Při koupi žaluzií si vyberte firmu s dostatečnými zkušenostmi, která nabízí kvalitní produkty a služby spojené s jejich instalací.

spot_imgspot_img