spot_img

ذات صلة

جمع

Jak najít ten správný psí pelíšek v široké nabídce?

Psí pelech patří do základní výbavy našeho čtyřnohého kamaráda,...

Zdravotní matrace 140×200: Klíč k pohodlnému a zdravému spánku

Zdravotní matrace 140x200 představují ideální řešení pro ty, kteří...

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Život v malém domě vás donutí trávit více času v přírodě

O životě v miniaturních domech jsme vám už psali. Nyní přinášíme další důkaz, že se to dá a navíc je to skvělý způsob jak žít spokojeně, bez dluhů a přitom se vším potřebným. Inspirujte se skromným, ale přitom úžasným životem v malém domě.

Alek Lisefski se rozhodl změnit svůj život a vytvořil The Tiny Project. Nazývá ho pokusem žít jednodušší a uvědomělejší. Prostřednictvím něj chce dokázat společnosti, jak se dá žít alternativně a cenově dostupně. Spolu se svou přítelkyní a psem totiž žije v malém domečku, ve kterém však má všechno, co potřebuje.

Alek je web designér s vášní pro výtvarné umění, přírodu a architekturu. Jednoho dne se rozhodl, že už nechce platit drahé nájemné a postavil si malý domeček, ve kterém žije spolu se svou přítelkyní Anjali a psem. Je vytvořen z předělaného karavanu, který Alek koupil za 30 000 dolarů. Má rozměry jen 2 x 6 metrů. Navíc je na kolech, takže si jej majitel může přemístit kam chce.

Domek je dokonale prosvětlen, jelikož má až 10 oken. Je v něm malá koupelna s umyvadlem a nechybí ani sprchový kout či pračka. Samozřejmostí je také WC. Kuchyňka je vybavena sporákem i lednicí. Alek používá vysoce efektivní LED žárovky.

The Tiny Project je projektem na vytvoření malého domku, který vás donutí žít snadněji, organizovaněji a efektivněji, říká Alek. Nenajdete v něm totiž prostor pro hromadění zbytečných věcí ani místa, kde byste se schovali před světem. Jeho obyvatelé jsou proto nuceni trávit více času venku, v přírodě. Majitel věří, že to prospěje fyzickému zdraví i mezilidským vztahům.

I když to by nemuselo každému vyhovovat, minidomeček má také jednu nespornou výhodu. Je jí značná úspora finančních prostředků. Nemusíte platit drahé nájemné a zůstane vám tak více peněz na vaše záliby, cestování a volný čas.

spot_imgspot_img