spot_img

ذات صلة

جمع

Vytvořte si na balkoně svou oázu klidu!

Určitě to znáte: Přijedete po dlouhém pracovním či školním...

Inspirujte se svěžími balkony!

Osobní pocit z každé domácnosti je značně ovlivněn jeho...

Vyplatí se zrekonstruovat byt za účelem jeho výhodnějšího prodeje

Při prodeji nemovitosti, konkrétně staršího bytu, se často zamýšlíme...

Žaluzie zkrotí slunce. Vyberte si ty správné

Žaluzie patří mezi nejpopulárnější stínící techniku, díky své schopnosti...

Úžasný pohádkový domeček. Muž ho postavil za 6 500 €

Kdo by netoužil po levném, ale krásném a útulném...

Život v malém domě vás donutí trávit více času v přírodě

O životě v miniaturních domech jsme vám už psali. Nyní přinášíme další důkaz, že se to dá a navíc je to skvělý způsob jak žít spokojeně, bez dluhů a přitom se vším potřebným. Inspirujte se skromným, ale přitom úžasným životem v malém domě.

Alek Lisefski se rozhodl změnit svůj život a vytvořil The Tiny Project. Nazývá ho pokusem žít jednodušší a uvědomělejší. Prostřednictvím něj chce dokázat společnosti, jak se dá žít alternativně a cenově dostupně. Spolu se svou přítelkyní a psem totiž žije v malém domečku, ve kterém však má všechno, co potřebuje.

Alek je web designér s vášní pro výtvarné umění, přírodu a architekturu. Jednoho dne se rozhodl, že už nechce platit drahé nájemné a postavil si malý domeček, ve kterém žije spolu se svou přítelkyní Anjali a psem. Je vytvořen z předělaného karavanu, který Alek koupil za 30 000 dolarů. Má rozměry jen 2 x 6 metrů. Navíc je na kolech, takže si jej majitel může přemístit kam chce.

Domek je dokonale prosvětlen, jelikož má až 10 oken. Je v něm malá koupelna s umyvadlem a nechybí ani sprchový kout či pračka. Samozřejmostí je také WC. Kuchyňka je vybavena sporákem i lednicí. Alek používá vysoce efektivní LED žárovky.

The Tiny Project je projektem na vytvoření malého domku, který vás donutí žít snadněji, organizovaněji a efektivněji, říká Alek. Nenajdete v něm totiž prostor pro hromadění zbytečných věcí ani místa, kde byste se schovali před světem. Jeho obyvatelé jsou proto nuceni trávit více času venku, v přírodě. Majitel věří, že to prospěje fyzickému zdraví i mezilidským vztahům.

I když to by nemuselo každému vyhovovat, minidomeček má také jednu nespornou výhodu. Je jí značná úspora finančních prostředků. Nemusíte platit drahé nájemné a zůstane vám tak více peněz na vaše záliby, cestování a volný čas.

spot_imgspot_img